EuPrint
Livrare prin curier în Breaza de Jos, jud. Prahova

PVC Forex
în Breaza de Jos

PVC Forex, cu livrare în Breaza de Jos. Placa PVC Forex este suportul obișnuit pentru panoul temporar al unui proiect, pentru plăcuțele de birou și pentru indicatoare: o placă albă, ușoară și rigidă, tăiată la dimensiunea cerută. Pentru un proiect cu cerințe definite, confruntă formatul și opțiunile produsului cu documentația pe care o ai. Informațiile obligatorii se verifică înainte de pregătirea graficii.

Prețuri calculate, cu grafica ta
de la 117,50 lei / buc, preț final; furnizorul nu este plătitor de TVA
2-4 zile lucrătoare, cu livrare în Breaza de Jos
Altă mărime? toate dimensiunile sau introdu-o direct în configurator.
Livrare rapidă
Breaza de Jos
2-4 zile
lucrătoare
Factură pe
firmă sau PF
Print PVC Forex
Livrare prin curier în Breaza de Jos
LIVRARE ÎN BREAZA DE JOS

Întrebări Frecvente

Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de pvc forex în Breaza de Jos.

În cât timp ajung pvc forex în Breaza de Jos?

În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Breaza de Jos (județul Prahova) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.

Cât costă transportul în Breaza de Jos?

24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.

Pot ridica personal comanda în Breaza de Jos?

Nu, nu avem ridicare personală în Breaza de Jos sau în altă parte; comenzile se trimit doar prin curier DPD. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.

Cum pot plăti?

Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.

Am nevoie urgent de pvc forex în Breaza de Jos. Se poate mai repede?

Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.

Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Breaza de Jos?

Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.

Ce grosime aleg pentru un panou de proiect montat în Breaza de Jos?

Pentru un panou mai mare de aproximativ 60×40 cm prins pe gard sau pe stâlp alege 5 mm, ca să rămână drept; pentru plăcuțe și indicatoare lipite pe perete ajung 3 mm.

Cât durează până ajunge placa permanentă în Breaza de Jos?

În 2-4 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii și a machetei, cu producția inclusă. Livrarea se face prin DPD, iar AWB-ul îl primești pe e-mail și prin SMS.

Primăria noastră e în Breaza. Ajunge comanda și acolo?

Sigur. Breaza, aflat la aproximativ 1 km de Breaza de Jos, e deservit de curierul DPD ca orice altă localitate, în 2-4 zile lucrătoare.

Ce variante de plată și de livrare am pentru Breaza de Jos?

Plata se face cu cardul, prin ordin de plată sau ramburs (până la 300 lei). Livrarea e la adresă sau, pentru plăcuțele mici, la un locker ori punct DPD; pe hartă apar doar punctele în care încape coletul.

Specificații PVC Forex, comenzi din Breaza de Jos

Placa PVC Forex este suportul obișnuit pentru panoul temporar al unui proiect, pentru plăcuțele de birou și pentru indicatoare: o placă albă, ușoară și rigidă, tăiată la dimensiunea cerută.

  • Grosimi: de la 1 la 10 mm (1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm)
  • Până la 200×300 cm dintr-o bucată
  • Tăiere la dimensiune; decupare pe contur opțională

Pașii comenzii

  1. Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
  2. Trimiți grafica în configurator sau doar datele proiectului; pe placă vezi încadrarea la dimensiunea aleasă, iar textul mic iese cel mai clar dintr-un PDF vectorial.
  3. Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
  4. Comanda ajunge în Breaza de Jos în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.

Pentru ce se comandă

PVC Forex se comandă de obicei pentru panou temporar de proiect, panou de identificare a șantierului, plăcuțe pentru birouri și săli sau indicatoare SSM și PSI.

Pentru placa permanentă, care rămâne afară după finalizarea proiectului, Alucobondul nu se curbează la căldură. Vezi Alucobond în Breaza de Jos.

Date despre Breaza de Jos

Tip
oraș
Unitate administrativă
Orașul Breaza
Cod SIRUTA
131112
Cod poștal
105401
Populație (1 decembrie 2021)
5.036 locuitori
Distanța până la Ploiești
~37 km în linie dreaptă
Firme înregistrate în Breaza de Jos
34 firme active; cele mai multe în: comerț, HoReCa (hoteluri și restaurante), construcții

Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29

Despre comenzile din Breaza de Jos

Un șantier deschis în Breaza de Jos, localitatea de reședință a orașului Breaza, pe Valea Prahovei, începe de obicei cu un panou la poartă, cu datele lucrării scrise clar. Cabanele și hotelurile mici își marchează camerele, sala de mic dejun și ieșirile cu plăcuțe din PVC de 3 mm, ușor de lipit pe ușă. La recensământul din 2021, Breaza de Jos avea aproximativ 5.000 de locuitori, iar proiectele publice de aici sunt urmărite de o comunitate întreagă. Semnalistica de interior, cu numere de birou, nume de departamente și săgeți de orientare, se poate face în aceeași culoare cu identitatea instituției. Fișierele se încarcă direct în configurator, în PDF sau ca imagine la rezoluție bună, fără schimburi lungi de e-mailuri. Chiar dacă Breaza de Jos se află la aproximativ 37 km de Ploiești, termenul rămâne 2-4 zile lucrătoare, la fel ca în reședința județului. Montajul îl poate face orice echipă, pentru că plăcile vin gata de prins.

Actualizat la 08.10.2026

Livrare în Breaza de Jos, județul Prahova

Termen
2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
Curier
DPD, la adresa ta din Breaza de Jos sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
Transport
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
Plata
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Cod poștal
105401
Distanța până la Ploiești
~37 km în linie dreaptă

Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.

Alte produse cu livrare în Breaza de Jos

Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.

Alucobond în Breaza de Jos

  • 100×50 cmde la 222,50 lei
  • 100×70 cmde la 311,50 lei
  • 100×100 cmde la 445 lei

Pentru ce se comandă în Breaza de Jos

Breaza de Jos: oraș, 5.036 locuitori (RPL 2021), 34 firme active — multe firme din turism și HoReCa.

  • Comerț (10 firme): plăcuțe și panouri din PVC forex pentru spații comerciale. PVC Forex
  • HoReCa (hoteluri și restaurante) (5 firme): plăcuțe indicatoare pentru hoteluri și pensiuni. Semnalistică & Panouri
  • Construcții (4 firme): panouri temporare și plăci permanente pentru proiectele finanțate. Kit Vizibilitate Fonduri EU
  • Panou de vizibilitate pentru proiect AFIR
  • Afiș FEADR pentru exploatație agricolă
  • Firmă din alucobond pentru pensiune
  • Panou de șantier pe PVC sau alucobond

Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021