EuPrint
Livrare prin curier în Fieni, jud. Dâmbovița

PVC Forex
în Fieni

PVC Forex, cu livrare în Fieni. Placa PVC Forex este suportul obișnuit pentru panoul temporar al unui proiect, pentru plăcuțele de birou și pentru indicatoare: o placă albă, ușoară și rigidă, tăiată la dimensiunea cerută. Pentru un proiect cu cerințe definite, confruntă formatul și opțiunile produsului cu documentația pe care o ai. Informațiile obligatorii se verifică înainte de pregătirea graficii.

Prețuri calculate, cu grafica ta
de la 117,50 lei / buc, preț final; furnizorul nu este plătitor de TVA
2-4 zile lucrătoare, cu livrare în Fieni
Altă mărime? toate dimensiunile sau introdu-o direct în configurator.
Livrare rapidă
Fieni
2-4 zile
lucrătoare
Factură pe
firmă sau PF
Print PVC Forex
Livrare prin curier în Fieni
LIVRARE ÎN FIENI

Întrebări Frecvente

Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de pvc forex în Fieni.

În cât timp ajung pvc forex în Fieni?

În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Fieni (județul Dâmbovița) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.

Cât costă transportul în Fieni?

24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.

Pot ridica personal comanda în Fieni?

Nu, nu avem ridicare personală în Fieni sau în altă parte; comenzile se trimit doar prin curier DPD. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.

Cum pot plăti?

Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.

Am nevoie urgent de pvc forex în Fieni. Se poate mai repede?

Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.

Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Fieni?

Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.

Ce grosime aleg pentru un panou de proiect montat în Fieni?

Pentru un panou mai mare de aproximativ 60×40 cm prins pe gard sau pe stâlp alege 5 mm, ca să rămână drept; pentru plăcuțe și indicatoare lipite pe perete ajung 3 mm.

În cât timp ajunge un panou de proiect în Fieni?

În 2-4 zile lucrătoare de la confirmarea comenzii și a machetei, cu producția inclusă. Livrarea se face prin DPD, iar AWB-ul îl primești pe e-mail și prin SMS.

Primăria noastră e în Berevoești. Ajunge comanda și acolo?

Da. Berevoești e la circa 2 km de Fieni, iar DPD livrează la orice adresă din țară, inclusiv la un șantier, dacă ai o adresă clară și o persoană de contact. Termenul rămâne 2-4 zile lucrătoare.

Cum se plătește comanda și cum ajung panourile în Fieni?

Ai trei variante: card, ordin de plată și ramburs până la 300 lei. Coletul vine prin DPD la sediu, la primărie sau pe șantier, la adresa trecută în comandă.

Specificații PVC Forex, comenzi din Fieni

Placa PVC Forex este suportul obișnuit pentru panoul temporar al unui proiect, pentru plăcuțele de birou și pentru indicatoare: o placă albă, ușoară și rigidă, tăiată la dimensiunea cerută.

  • Grosimi: de la 1 la 10 mm (1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm)
  • Până la 200×300 cm dintr-o bucată
  • Tăiere la dimensiune; decupare pe contur opțională

Pașii comenzii

  1. Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
  2. Trimiți grafica în configurator sau doar datele proiectului; pe placă vezi încadrarea la dimensiunea aleasă, iar textul mic iese cel mai clar dintr-un PDF vectorial.
  3. Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
  4. Comanda ajunge în Fieni în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.

Pentru ce se comandă

PVC Forex se comandă de obicei pentru panou temporar de proiect, panou de identificare a șantierului, plăcuțe pentru birouri și săli sau indicatoare SSM și PSI.

Pentru placa permanentă, care rămâne afară după finalizarea proiectului, Alucobondul nu se curbează la căldură. Vezi Alucobond în Fieni.

Date despre Fieni

Tip
oraș
Unitate administrativă
Orașul Fieni
Cod SIRUTA
65618
Cod poștal
135100
Populație (1 decembrie 2021)
5.131 locuitori
Distanța până la Târgoviște
~23 km în linie dreaptă
Firme înregistrate în Fieni
235 firme active; cele mai multe în: comerț, transport și depozitare, industrie prelucrătoare

Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29

Despre comenzile din Fieni

Comenzile de panouri către Fieni, un oraș de munte de pe valea Ialomiței, pornesc de la datele proiectului: titlul, beneficiarul, valoarea și programul de finanțare. Din cele peste 230 de firme înregistrate în Fieni, cele mai multe lucrează în comerț, un domeniu în care plăcile rigide și indicatoarele sunt folosite des. La o extindere de hală sau la un drum de acces nou, panoul de șantier de 100 x 140 cm se vede de pe șosea și ține evidența lucrării pentru oricine trece. Panoul de șantier poartă de obicei numele lucrării, beneficiarul, constructorul, numărul autorizației și durata execuției. Kitul de vizibilitate poate cuprinde panoul temporar, placa permanentă, afișul informativ și autocolantele pentru echipamente, comandate împreună. Ai nevoie de lămuriri despre ce trebuie să conțină panoul? Pagina de contact are datele echipei, iar pagina produsului răspunde la întrebările frecvente. Plăcile rigide se ambalează cu colțuri protejate, ca suprafața printată să ajungă fără zgârieturi în Fieni.

Actualizat la 08.10.2026

Livrare în Fieni, județul Dâmbovița

Termen
2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
Curier
DPD, la adresa ta din Fieni sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
Transport
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
Plata
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Cod poștal
135100
Distanța până la Târgoviște
~23 km în linie dreaptă

Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.

Alte produse cu livrare în Fieni

Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.

Alucobond în Fieni

  • 100×50 cmde la 222,50 lei
  • 100×70 cmde la 311,50 lei
  • 100×100 cmde la 445 lei

Pentru ce se comandă în Fieni

Fieni: oraș, 5.131 locuitori (RPL 2021), 235 firme active — pondere mare a firmelor din industrie.

  • Comerț (54 firme): plăcuțe și panouri din PVC forex pentru spații comerciale. PVC Forex
  • Transport și depozitare (41 firme): plăcuțe de identificare și panouri pentru depozite. Semnalistică & Panouri
  • Industrie prelucrătoare (29 firme): plăcuțe și panouri din alucobond pentru hale și depozite. Alucobond
  • Placă permanentă pentru cămin cultural
  • Panou de șantier 100 x 140 cm
  • Indicatoare pentru hale și depozite
  • Indicatoare de orientare pentru sedii

Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021