EuPrint
Livrare prin curier în Topoloveni, jud. Argeș

Alucobond
în Topoloveni

Alucobond, cu livrare în Topoloveni. Alucobondul (două foi de aluminiu cu miez) este materialul ales pentru placa permanentă a unui proiect și pentru plăcuțele de la intrarea în sedii și instituții, unde semnul rămâne afară mult timp. Pentru un proiect cu cerințe definite, confruntă formatul și opțiunile produsului cu documentația pe care o ai. Informațiile obligatorii se verifică înainte de pregătirea graficii.

Prețuri calculate, cu grafica ta
de la 222,50 lei / buc, preț final; furnizorul nu este plătitor de TVA
2-4 zile lucrătoare, cu livrare în Topoloveni
Altă mărime? toate dimensiunile sau introdu-o direct în configurator.
Livrare rapidă
Topoloveni
2-4 zile
lucrătoare
Factură pe
firmă sau PF
Panouri Alucobond (Dibond)
Livrare prin curier în Topoloveni
LIVRARE ÎN TOPOLOVENI

Întrebări Frecvente

Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de alucobond în Topoloveni.

În cât timp ajung alucobond în Topoloveni?

În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Topoloveni (județul Argeș) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.

Cât costă transportul în Topoloveni?

24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.

Pot ridica personal comanda în Topoloveni?

Nu, nu avem ridicare personală în Topoloveni sau în altă parte; comenzile se trimit doar prin curier DPD. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.

Cum pot plăti?

Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.

Am nevoie urgent de alucobond în Topoloveni. Se poate mai repede?

Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.

Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Topoloveni?

Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.

Pot comanda placa permanentă a proiectului pentru Topoloveni pe Alucobond?

Da. Alegi dimensiunea, grosimea de 3 sau 4 mm și culoarea plăcii în configurator, iar macheta cu datele proiectului o verifici înainte de tipar.

Cât durează până ajunge placa permanentă în Topoloveni?

Socotește 2-4 zile lucrătoare din momentul în care ai aprobat macheta. Panoul se tipărește, se ambalează și pleacă prin DPD spre adresa ta din Topoloveni.

Proiectul nostru e în Cârciumărești, lângă Topoloveni. Livrați acolo?

Da, trece la comandă adresa completă din Cârciumărești și un telefon al cuiva care primește coletul. Termenul e același, 2-4 zile lucrătoare de la confirmarea machetei.

Cum se plătește comanda și cum ajung panourile în Topoloveni?

Ai trei variante: card, ordin de plată și ramburs până la 300 lei. Coletul vine prin DPD la sediu, la primărie sau pe șantier, la adresa trecută în comandă.

Specificații Alucobond, comenzi din Topoloveni

Alucobondul (două foi de aluminiu cu miez) este materialul ales pentru placa permanentă a unui proiect și pentru plăcuțele de la intrarea în sedii și instituții, unde semnul rămâne afară mult timp.

  • Grosime 3 mm sau 4 mm
  • Culoarea plăcii: alb, argintiu, antracit, negru, roșu, albastru, verde, galben sau aluminiu periat
  • Până la 300×150 cm dintr-o bucată

Pașii comenzii

  1. Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
  2. Trimiți grafica în configurator sau doar datele proiectului; pe placă vezi încadrarea la dimensiunea aleasă, iar textul mic iese cel mai clar dintr-un PDF vectorial.
  3. Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
  4. Comanda ajunge în Topoloveni în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.

Pentru ce se comandă

Alucobond se comandă de obicei pentru placă permanentă după recepția proiectului, plăcuță la intrarea în sediu sau instituție sau panou de identificare pe fațadă.

Pentru panoul temporar de pe durata lucrărilor ajunge PVC Forex, mai ușor și mai ieftin. Vezi PVC Forex în Topoloveni.

Date despre Topoloveni

Tip
oraș
Unitate administrativă
Orașul Topoloveni
Cod SIRUTA
13766
Cod poștal
115500
Populație (1 decembrie 2021)
8.193 locuitori
Distanța până la Pitești
~18 km în linie dreaptă
Firme înregistrate în Topoloveni
491 firme active; cele mai multe în: comerț, transport și depozitare, industrie prelucrătoare

Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29

Despre comenzile din Topoloveni

Comenzile de panouri către Topoloveni, un oraș cunoscut pentru magiunul de prune, pornesc de la datele proiectului: titlul, beneficiarul, valoarea și programul de finanțare. La reabilitarea unei școli sau a unui dispensar, panoul temporar de la poartă e primul semn pentru localnici că lucrarea a început. Plăcuțele Braille pentru toalete, lift sau ieșire au inscripția în relief și ajută la accesibilitatea clădirilor publice. Fișierele se încarcă direct în configurator, în PDF sau ca imagine la rezoluție bună, fără schimburi lungi de e-mailuri. Plata se face cu cardul, prin ordin de plată sau ramburs la curier pentru comenzile de până la 300 lei.

Actualizat la 08.10.2026

Livrare în Topoloveni, județul Argeș

Termen
2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
Curier
DPD, la adresa ta din Topoloveni sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
Transport
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
Plata
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Cod poștal
115500
Distanța până la Pitești
~18 km în linie dreaptă

Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.

Alte produse cu livrare în Topoloveni

Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.

PVC Forex în Topoloveni

  • 100×50 cmde la 117,50 lei
  • 100×70 cmde la 164,50 lei
  • 100×100 cmde la 235 lei

Pentru ce se comandă în Topoloveni

Topoloveni: oraș, 8.193 locuitori (RPL 2021), 491 firme active — pondere mare a firmelor din industrie.

  • Comerț (110 firme): plăcuțe și panouri din PVC forex pentru spații comerciale. PVC Forex
  • Transport și depozitare (78 firme): plăcuțe de identificare și panouri pentru depozite. Semnalistică & Panouri
  • Industrie prelucrătoare (51 firme): plăcuțe și panouri din alucobond pentru hale și depozite. Alucobond
  • Firmă din PVC forex pentru magazin
  • Afiș FEADR pentru exploatație agricolă
  • Placă din PVC forex la dimensiune personalizată

Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021