EuPrint
Livrare prin curier în Balș, jud. Olt

Alucobond
în Balș

Alucobond, cu livrare în Balș. Alucobondul (două foi de aluminiu cu miez) este materialul ales pentru placa permanentă a unui proiect și pentru plăcuțele de la intrarea în sedii și instituții, unde semnul rămâne afară mult timp. Pentru un proiect cu cerințe definite, confruntă formatul și opțiunile produsului cu documentația pe care o ai. Informațiile obligatorii se verifică înainte de pregătirea graficii.

Prețuri calculate, cu grafica ta
de la 222,50 lei / buc, preț final; furnizorul nu este plătitor de TVA
2-4 zile lucrătoare, cu livrare în Balș
Altă mărime? toate dimensiunile sau introdu-o direct în configurator.
Livrare rapidă
Balș
2-4 zile
lucrătoare
Factură pe
firmă sau PF
Panouri Alucobond (Dibond)
Livrare prin curier în Balș
LIVRARE ÎN BALȘ

Întrebări Frecvente

Tot ce trebuie să știi despre comanda ta de alucobond în Balș.

În cât timp ajung alucobond în Balș?

În 2–4 zile lucrătoare, producție inclusă, prin curier DPD, la adresa ta din Balș (județul Olt) sau la un locker / punct DPD. Termenul curge de la confirmarea comenzii și a graficii. Comenzile confirmate până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare intră în lucru în aceeași zi.

Cât costă transportul în Balș?

24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei. Costul exact apare în coș, înainte de plată.

Pot ridica personal comanda în Balș?

Nu avem punct de lucru în Balș; comenzile se trimit prin curier. La finalizarea comenzii poți alege un locker sau un punct DPD: pe hartă apar doar punctele în care încape coletul tău.

Cum pot plăti?

Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.

Am nevoie urgent de alucobond în Balș. Se poate mai repede?

Nu avem un serviciu de urgență separat: termenul standard este 2–4 zile lucrătoare. Ca să câștigi timp, trimite grafica gata de tipar și confirmă comanda până la ora 15:00 într-o zi lucrătoare. Dacă ai un termen fix (eveniment, inaugurare), scrie-ne pe WhatsApp înainte de comandă, ca să verificăm dacă îl putem respecta.

Primesc factură pe firmă pentru o comandă livrată în Balș?

Da, emitem factură pentru persoane fizice, firme, PFA și instituții; datele de facturare le completezi la finalizarea comenzii.

Pot comanda placa permanentă a proiectului pentru Balș pe Alucobond?

Da. Alegi dimensiunea, grosimea de 3 sau 4 mm și culoarea plăcii în configurator, iar macheta cu datele proiectului o verifici înainte de tipar.

Cât durează până ajunge placa permanentă în Balș?

Pentru Balș, ca pentru restul țării, termenul este de 2-4 zile lucrătoare, cu tot cu producția; el curge de la confirmarea graficii.

Puteți livra panoul direct pe șantierul din Teiș?

Sigur. Teiș, aflat la aproximativ 3 km de Balș, e deservit de curierul DPD ca orice altă localitate, în 2-4 zile lucrătoare.

Ce variante de plată și de livrare am pentru Balș?

Plata se face cu cardul, prin ordin de plată sau ramburs (până la 300 lei). Livrarea e la adresă sau, pentru plăcuțele mici, la un locker ori punct DPD; pe hartă apar doar punctele în care încape coletul.

Specificații Alucobond, comenzi din Balș

Alucobondul (două foi de aluminiu cu miez) este materialul ales pentru placa permanentă a unui proiect și pentru plăcuțele de la intrarea în sedii și instituții, unde semnul rămâne afară mult timp.

  • Grosime 3 mm sau 4 mm
  • Culoarea plăcii: alb, argintiu, antracit, negru, roșu, albastru, verde, galben sau aluminiu periat
  • Până la 300×150 cm dintr-o bucată

Pașii comenzii

  1. Alegi dimensiunea sau formatul și materialul în configurator; prețul se calculează pe loc.
  2. Trimiți grafica în configurator sau doar datele proiectului; pe placă vezi încadrarea la dimensiunea aleasă, iar textul mic iese cel mai clar dintr-un PDF vectorial.
  3. Plătești cu cardul, prin transfer bancar sau ramburs, la curier. Factura se emite pe persoană fizică sau pe firmă.
  4. Comanda ajunge în Balș în 2-4 zile lucrătoare, prin curier, la adresă sau la un punct de ridicare.

Pentru ce se comandă

Alucobond se comandă de obicei pentru placă permanentă după recepția proiectului, plăcuță la intrarea în sediu sau instituție sau panou de identificare pe fațadă.

Pentru panoul temporar de pe durata lucrărilor ajunge PVC Forex, mai ușor și mai ieftin. Vezi PVC Forex în Balș.

Date despre Balș

Tip
oraș
Unitate administrativă
Orașul Balș
Cod SIRUTA
125427
Cod poștal
235100
Populație (1 decembrie 2021)
14.721 locuitori
Distanța până la Slatina
~23 km în linie dreaptă
Firme înregistrate în Balș
867 firme active; cele mai multe în: comerț, construcții, transport și depozitare

Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021 · © OpenStreetMap contributors · Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29

Despre comenzile din Balș

Ai un contract de finanțare semnat pentru un proiect din Balș, un oraș de pe Olteț, aproape de limita cu Doljul? Primul material vizibil al lui este, de regulă, panoul temporar. Recensământul din 2021 a numărat în Balș în jur de 14.000 de locuitori; pentru ei, panoul de la poarta unei lucrări e principala sursă de informații despre ea. Halele și depozitele au nevoie de semnalistică rezistentă: indicatoare de acces, plăcuțe pentru birouri și marcaje pentru zonele de lucru. Semnalistica de interior, cu numere de birou, nume de departamente și săgeți de orientare, se poate face în aceeași culoare cu identitatea instituției. Termenul de 2-4 zile lucrătoare e același pentru Balș și pentru oricare altă primărie din județul Olt. Configuratorul îți arată prețul imediat ce schimbi materialul sau formatul, așa că poți compara PVC-ul cu alucobondul pe loc.

Actualizat la 08.10.2026

Livrare în Balș, județul Olt

Termen
2–4 zile lucrătoare, producție inclusă (comenzile confirmate până la 15:00 intră în lucru în aceeași zi lucrătoare)
Curier
DPD, la adresa ta din Balș sau la un locker / punct DPD ales la finalizarea comenzii
Transport
24 lei (40 lei pentru plăci rigide mai mari de 100 cm); gratuit pentru comenzile de la 500 lei
Plata
Cu cardul online, prin ordin de plată (transfer bancar) sau ramburs la curier, pentru comenzile de până la 300 lei.
Cod poștal
235100
Distanța până la Slatina
~23 km în linie dreaptă

Aceleași reguli ca în coș: termenul și costul exact apar înainte de plată.

Alte produse cu livrare în Balș

Prețuri „de la”, pe bucată, pentru mărimile cele mai cerute, calculate cu același motor ca în configurator (furnizorul nu este plătitor de TVA). Transportul se adaugă în coș.

PVC Forex în Balș

  • 100×50 cmde la 117,50 lei
  • 100×70 cmde la 164,50 lei
  • 100×100 cmde la 235 lei

Pentru ce se comandă în Balș

Balș: oraș, 14.721 locuitori (RPL 2021), 867 firme active.

  • Comerț (219 firme): plăcuțe și panouri din PVC forex pentru spații comerciale. PVC Forex
  • Construcții (155 firme): panouri temporare și plăci permanente pentru proiectele finanțate. Kit Vizibilitate Fonduri EU
  • Transport și depozitare (131 firme): plăcuțe de identificare și panouri pentru depozite. Semnalistică & Panouri
  • Firmă de poartă din alucobond
  • Indicatoare pentru hale și depozite
  • Etichete pentru utilaje finanțate
  • Indicatoare de orientare pentru sedii

Sursa: BazaDate, date la 2026-09-29 · Sursa: INS, SIRUTA 2026 · Sursa: INS, Recensământul 2021